Морква – дуже корисний овоч для організму. Корисні та лікувальні властивості моркви пояснюються її багатим складом. Морква містить вітаміни групи В, РР, С, Е, К у ній є каротин — речовина, яка в організмі людини перетворюється на вітамін А. Морква містить 1,3 % білків, 7 % вуглеводів. Чимало в моркві мінеральних речовин, необхідні організму людини: калію, заліза, фосфору, магнію, кобальту, міді, йоду, цинку, хрому, нікелю, фтору та інших. У моркві містяться ефірні олії, які зумовлюють її своєрідний запах.
Морква містить бета-каротин, який покращує роботу легень. Бета-каротин є попередником вітаміну А. Потрапляючи в організм людини, каротин перетворюється на вітамін А, який найбільш корисний для молодих жінок. Також цілющі властивості моркви пов’язані зі зміцненням сітківки ока. Людям, які страждають короткозорістю, кон’юнктивітами, блефаритами, нічною сліпотою і швидкою стомлюваністю вживання цього продукту дуже бажано.
Огірки на 95% складаються з води та містять дуже малу кількість білків, жирів та вуглеводів. В огірках містяться ферменти, які сприяють засвоєнню білків тваринного походження (калоризатор). Тому корисно поєднувати м’ясну страву із салатом з огірків. Огірки містять вітаміни С, В1, В2, Р, провітамін А, ферменти, ароматичні та мінеральні речовини (фосфор, кальцій, магній, залізо). З мінеральних солей у них найбільше калію. Клітковина огірків стимулює моторну функцію кишечника.
Свіжі огірки корисні захворюванням серцево-судинної системи, печінки, нирок, ожирінням, обмінним поліартритом, подагрою. Огірки покращують апетит, мають жовчогінну, сечогінну та проносну дію.
Огірок – дуже хороше джерело йоду, причому таких його сполук, які легко засвоюються організмом.
Помідор не тільки має чудові смакові якості, але й містить велику кількість корисних і цілющих властивостей. У них міститься велика кількість різноманітних вітамінів, таких як В1, В2, В3, В6, В9, Е, але більшою мірою переважає вітамін Е. Томати не тільки сприятливо впливають на організм, але і наш настрій. У них є органічна речовина тірамін, яка в організмі перетворюється на серотонін. Завдяки цьому вони піднімають настрій та допомагають боротися зі стресовими станами.
Капуста – джерело мінеральних речовин, переважно калію, кальцію, фосфору, сірки. З мікроелементів переважають алюміній, цинк, залізо, марганець.
До складу білокачанної капусти входить велика кількість вітамінів та мінеральних речовин. Вітаміну С у листі ранніх сортів міститься 20 мг%, у пізньостиглих – 70 мг%. Капуста має здатність зберігати в собі вітамін С тривалий час. Крім інших вітамінів у капусті містяться також вітаміни В1, В2, РР (хоча і в невеликих кількостях), а також фолієва, пантотенова кислоти, солі калію, кальцію, фосфору та ін. У білокачанній капусті сконцентрований майже весь набір вітамінів, необхідних людині.
Корисні властивості буряків обумовлені наявністю в коренеплодах різних вітамінів (групи В, PP, та ін), бетаїну, мінеральних речовин (йоду, магнію, калію, кальцію, заліза та ін), біофлавоноїдів. Використовується як загальнозміцнюючий, покращує травлення та обмін речовин засіб.
Буряк хороше джерело вітаміну C, міді та фосфору. Буряк усуває токсини в організмі. Листя буряків містить багато вітаміну А, а коріння вітамін C. Прийом у їжу буряків запобігає появі або зростанню злоякісних пухлин.
Вміст вітаміну В9 у буряках ідеально підходить для запобігання хворобам серця. Прийом для харчування цього вітаміну суттєвий для виробництва гемоглобіну, або запобігання анемії, лейкемії. Буряк має омолоджуючі властивості. Ці властивості набувають чинності завдяки наявності в буряках фолієвої кислоти, що сприяє створенню нових клітин.
Буряк очищає не лише нирки, а й кров, зменшуючи кислотність нашого організму, та сприяє очищенню печінки. Цей овоч стимулює наш мозок та усуває токсини, які можуть накопичитися в нашому організмі, підтримуючи хороше психологічне здоров’я та запобігаючи передчасному старінню.
Диня містить вітаміни В1, В2, РР, А, С. Вона надзвичайно багата на залізо: його масова частка в дині в 17 разів більша, ніж у молоці. Крім заліза диня містить калій, кальцій, натрій та хлор.
Корисні властивості дині
Диню рекомендують приймати при виснаженні та недокрів’ї, а також при атеросклерозі та деяких інших серцево-судинних захворюваннях. Диня посилює дію антибіотиків, знижуючи їхню токсичність. Диня містить величезну кількість ферментів. Як ліки диню можна приймати за будь-яких розладів травлення. Лікарі рекомендують вживання дині при будь-яких хворобах печінки, а також при каменях у нирках та сечовому міхурі. Крім того, диня підвищує гемоглобін та імунітет, заспокійливо впливає на нервову систему, покращує ваш зовнішній вигляд.
Редиска містить такі мінеральні речовини як: калій, натрій, кальцій, фосфор, магній, залізо, а також вітаміни РР, С. Містить редис та тіамін, рибофлавін та нікотинову кислоту. Гірчичні масла надають редисі своєрідний присмак.
Редиска має ряд корисних властивостей. Салати з редису мають помірні жовчогінні, протинабрякові властивості, збуджують апетит, сприяють кращій перистальтиці та спорожненню кишечника. Сік, отриманий з редису, покращує травлення та обмін речовин. Особливо корисний він тим, хто страждає на подагру, ожиріння, цукровий діабет.
Склад болгарського перцю багатий на вітаміни, в ньому містяться вітаміни А, Е, К, Р, С, групи В (В1, В3, В2, В6, В5, В9). За вмістом вітаміну С болгарський перець не поступається лимону та чорній смородині, а вітаміну А – моркві. Крім цього міститься магній, йод, цинк, кальцій, калій, фосфор, залізо, натрій та інші корисні для здоров’я людини речовини.
Болгарський перець зміцнює організм, підвищує рівень імунітету, захищає організм від простудних захворювань. Болгарський перець знижує ймовірність виникнення онкологічних захворювань. Позитивно впливає на серцево-судинну систему, покращує склад і розріджує кров, зміцнює стінки судин. перець корисний для зору. Сприятливо впливає на роботу нервової системи, допомагає впоратися з напругою, стресами, хронічною втомою та безсонням. Фахівці рекомендують включати болгарський перець до раціону харчування людей, які страждають на цукровий діабет. людям зайнятим розумовою працею.
Кабачки містять 94,5% води, 0,6% білків, 5,2% вуглеводів, частина з яких – цукри, що містять зовсім небагато сахарози. Вони багаті на мінеральні солі, дуже важливі для обміну речовин в організмі людини. У більшій кількості є солі калію – 309 мг %, фосфору – 28,2 мг %, кальцію – 17,2 мг %, магнію – 16,7 мг %, а в меншій кількості – солі натрію, заліза, сірки та інших. Крім того, є в них мікроелементи-молібден, титан, алюміній, літій, цинк та ін. Кабачки містять різні вітаміни: 23 мг % вітаміну С, а також каротин (провітамін А), вітаміни B1, В2, нікотинову кислоту та інші.
Кабачок є одним із найпоширеніших дієтичних продуктів: адже у нього рекордно низька калорійність (калоризатор).
У кабачках міститься невелика кількість органічних кислот, їхня целюлоза ніжна і не викликає подразнення шлунка та кишечника. Цей овоч – хороша їжа для хворих на шлунково-кишкові захворювання і хворих на цукровий діабет. Сік із кабачка добре заспокоює нервову систему. Відвар із квіток лікує шкірні захворювання. Дуже корисні кабачки для людей похилого віку. Вони активують роботу травного тракту, покращують функції шлунка та кишечника (моторну та секреторну), позитивно впливають на оновлення крові, перешкоджають розвитку атеросклерозу. Кабачки рекомендують при гіпертонії та захворюваннях нирок та печінки.
Гарбуз містить безліч вітамінів, у тому числі вітаміни групи А, С, Е та групи В, а також досить рідкісний вітамін К, від якого залежить згортання крові. Є в гарбузі і вітамін Т, який покращує всі обмінні процеси в організмі людини, що сприяє засвоєнню важкої їжі та перешкоджає ожирінню.
За вмістом заліза гарбуз перевершує найкращі сорти яблук. Легкий корисний дієтичний продукт. Сприяє схуднення. Знижує ризик виникнення патологічного переродження клітин в організмі людини. Уповільнює процеси старіння в нашому організмі. Завдяки високому вмісту калію гарбуз корисний для нашого серця, він зміцнює судини, позбавляє набряків і тому незамінний для людей із серцево-судинними захворюваннями.
Гарбуз є незамінним джерелом клітковини, тому сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, покращує перистальтику кишечника. Гарбуз має м’яку жовчогінну дію. Дуже корисно їсти гарбуз при захворюваннях печінки та жовчного міхура. Сприяє загоєнню виразок шлунка та дванадцятипалої кишки. Сприяє виведенню токсинів з організму та надлишків холестерину. У гарбузі міститься велика кількість каротину, що дуже корисно для очей. Допомагає знизити рівень цукру на крові.
Цибуля – джерело вітамінів групи В, С, ефірних олій та мінеральних речовин таких як: кальцій, марганець, мідь, кобальт, цинк, фтор, молібден, йод, залізо та нікель.
Цибуля багата залізом. Ще цибуля багата калієм, що благотворно впливає на серцево-судинну систему людини. У соку зеленого пір’я цибулі міститься багато каротину, фолієвої кислоти, біотину. Сік цибулі багатий на вітаміни, ефірні масла, вуглеводи (калоризатор).
Цибуля збуджує апетит і покращує травлення, підвищує тонус організму, має антисептичну, антимікробну, бактерицидну, протизапальну, антисклеротичну та протидіабетичну дію. Цибуля допомагає боротися з низьким тиском і містить флавоноїди, що перешкоджають утворенню ракових клітин m.
Кавун у своєму складі містить безліч корисних вітамінів, таких як А, Е, С, В1, В2, В6, В9 та РР. Також кавун багатий мікроелементами: магній, калій, кальцій, фосфор, залізо та натрій (calorizator). А ще кавун містить фруктозу і завдяки цьому його можуть вживати навіть діабетики.
Корисні властивості кавуна:
Серед корисних властивостей кавуна можна відзначити, що кавун – один із лідерів за вмістом лікопіну – дуже сильного антиоксиданту. Кавуни, за рахунок вмісту лікопіну, допомагають вилікувати чоловіче безпліддя. Сік і м’якоть кавуна дуже ефективний сечогінний та жовчогінний засіб. М’якуш кавуна містить ніжні харчові волокна, які знижують рівень холестерину в організмі. Сік кавуна відмінно очищає печінку та нирки від шлаків. Кавуни корисні при подагрі, артриті, атеросклерозі, гастриті, хворобі Боткіна, хворобах печінки, жовчного міхура, гіпертонії, анемії, пороках серця, носових кровотечах та ожирінні.и
Горох містить достатньо калорій, щоб насичувати – близько 300 ккал на 100 г; у ньому є харчові волокна і вуглеводи, насичені жирні кислоти, а вітамінний і мінеральний склад дуже різноманітний, причому мінерали містять дуже рідкісні.
Серед вітамінів – вітаміни А, Е, Н (вітамін краси), РР, групи В (особливо багато фолієвої кислоти), бета-каротин. Серед мінералів є макроелементи: кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, хлор, сірка; мікроелементи: залізо, цинк, йод, мідь, марганець, селен, хром, фтор, молібден, бор, ванадій, кремній, кобальт, нікель, олово, титан, стронцій, цирконій, алюміній
Кукурудза цукрова багата на вітаміни Е, В, РР і аскорбінову кислоту. Кукурудза надає очищувальну дію на організм: вона здатна виводити токсини, радіонукліди, очищати організм від шкідливих речовин – шлаків, що накопичилися в клітинах, качани кукурудзи здатні захистити нас від раку, хвороб серця і старіння. Зростаючому організму дітей кукурудза допомагає набирати масу тіла і забезпечує його вітамінами та мікроелементами.
Кукурудза багата вітамінами B1, В2, РР, кальцієм, магнієм, фосфором та залізом, а також мікроелементами (міддю та нікелем), що дозволяє рекомендувати вироби з кукурудзи людям, які мають алергію, цукровий діабет, ожиріння та інші форми порушення обміну речовин, патологію шлунково -Кишкового тракту. Унікальні жири, що містяться в складі кукурудзяних зерен, містять до 80% жирних ненасичених кислот (лінолевої, ліноленової, арахідонової), які відносять до речовин, що регулюють рівень холестерину. Кукурудза багата на вуглеводи, що сприяють нормалізації та стабілізації рівня цукру в крові. Також вони необхідні для харчування нервових клітин, тому кукурудза дуже корисна людям, які страждають на захворювання центральної нервової системи (включаючи епілепсію і поліомієліт).
У баклажанах присутні вітаміни С, В, В2, РР і каротин. До складу мінеральних речовин входять калій, натрій, кальцій, магній, фосфор та залізо.
Корисні властивості баклажану
Вживання баклажанів знижує рівень холестерину в крові, у м’якоті плодів міститься велика кількість калію, який нормалізує водний обмін в організмі та покращує роботу серцевого м’яза. Їх корисно вводити до раціону при подагрі, різних серцево-судинних захворюваннях, атеросклерозі, запорах, порушеннях функції печінки, нирок. Баклажани нормалізують водно-сольовий та ліпідний обміни, виводять солі сечової кислоти. Баклажан – низькокалорійний овоч, тому входить до меню багатьох дієт.
Фахівці рекомендують баклажани хворим із шлунковими та кишковими захворюваннями. Вживання баклажанів корисне для профілактики та лікування атеросклерозу, оскільки посилюють виведення з організму холестерину, знімають його концентрацію у крові.
Квасоля дуже багата на вітамін С (набагато більше ніж у персиках, сливах або абрикосах), а також є такі вітаміни: РР, В1, В2, В3, В6, Е. Одна чверть всіх речовин, що входять до складу квасолі – це білок. За вмістом білка вона поступається лише м’ясу. Макроелементи: фосфор, калій, кальцій, магній, натрій. Мікроелементи: фтор, залізо, молібден, йод, марганець, мідь, цинк, кобальт.
Квасоля всіляко рекомендується тим, хто страждає на гіпертонію, атеросклероз, неприємності з серцевим ритмом та іншими захворюваннями серця та судин. Також вона незамінна для людей з ослабленою та проблемною нервовою системою. Користь, яку квасоля приносить травленню, не обмежується її дієтичними властивостями, вона регулює та відновлює порушений обмін речовин. Квасоля вважається відмінною профілактикою та підмогою у лікуванні туберкульозу.
Квасоля містить речовину аргінін, вона синтезує сечовину і бере участь в азото обмінних процесах, тим самим знижуючи рівень цукру в крові. Квасоля, корисні властивості якої поширюються і на сечостатеву систему, допомагає виводити каміння з нирок, очищаючи організм та розчиняючи каміння; стимулює розвиток шлункового соку; має сечогінний ефект, корисна при набряках.
Петрушка – одна з найпоширеніших у світі пряних трав. Петрушка багата вітамінами А, С, К, В1, В2, РР та Е. До речі, вітаміну С у ній у п’ять разів більше, ніж у лимонах. У пучку петрушки міститься добова норма мінеральних солей калію, магнію та фосфору.
Петрушка допомагає при захворюваннях нирок, гастриті, виразковій хворобі. Вона сприяє загоєнню за будь-яких запальних процесів, корисна при ослабленому зорі. Зелень петрушки зміцнює ясна та відбілює зуби.
Кріп містить вітамін С, А, В, нікотинову та фолієву кислоти, солі кальцію, калій, залізо та фосфор. Кріп благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, знижує тиск і нормалізує серцеву діяльність. Його зелень полегшує симптоми циститу та ниркових захворювань. Широко застосовується він і як сечогінний та жовчогінний засіб, знімає головний біль і допомагає при безсонні.
Листовий салат багатий на органічні кислоти, вітаміни С, В1, В2, Р, К і Е, також він містить необхідні мікроелементи. Салат покращує травлення, прискорює обмін речовин, нормалізує тиск, допомагає відкладення солей та знижує рівень холестерину. Салат допомагає зняти нервову напругу та покращує сон.
Шпинат містить залізо, а також вітаміни-антиоксиданти А та С, вітамін Е, що очищає артерії, вітамін В12, який посилює імунітет. Тому шпинат допомагає уникнути інфаркту, а також це дуже серйозний помічник у запобіганні раковим захворюванням. Шпинат може сприяти виведенню з організму шлаків та токсинів. Корисний шпинат також при гастриті.
Щавель завдяки своєму багатому хімічному складу покращує функцію печінки та жовчного міхура, він використовується як протицинготний, протизапальний, ранозагоювальний та протигеморойний засіб, а також при недокрів’ї та серцево-судинних захворюваннях. Але він протипоказаний при нирковокам’яній та жовчнокам’яній хворобах.
Селера – чудове джерело вітаміну A, K, C і бета-каротину, дієтичної клітковини, рибофлавіну та хлорофілу, мінеральних речовин, таких як калій, цинк, кальцій, залізо, фосфор, магній, натрій. Селера корисний при хворобах шлунка, при ревматизмі, ожирінні, захворюваннях сечового міхура.
Селера благотворно впливає на нервову систему. Ефірні олії, що містяться в ньому, заспокоюють і знімають напругу, розслаблюють м’язи і зменшують рівень гормонів стресу. Сік селери чудово очищає кров, лікує захворювання шкіри.
Базилік – пряна трава. Базилік підвищує загальний тонус організму, стимулює травлення, збуджує апетит, корисний при метеоризмі. Він має бактерицидну дію, посилює діяльність серця, але при цьому заспокійливо діє на нервову систему.
Кінза (коріандр) – багате джерело вітамінів А, С, групи В, а також кальцію, магнію, фосфору. Вона корисна при серцево-судинних захворюваннях та для профілактики раку. Настій коріандру рекомендують при шлунково-кишкових захворюваннях, як засіб від метеоризму, а також як сечогінний і жовчогінний засіб.