Цибулю можна вирощувати і розсадою

Ріпчасту цибулю можна вирощувати двома способами: сівбою та насінням. Вирощування цибулі з насіння дозволяє при загущеній посадці отримати цибулю – сівалку, придатну для висадки наступного року, а при більш рідкій посадці – товарну продукцію за один сезон.
Вирощування цибулі першим способом із сівби ми витрачаємо більше часу, сил та енергії. Так як нам потрібно спочатку виростити в перший рік цибулю сівок і тільки на наступний рік ми зможемо висадити сібу цибулю і отримати вже цибулину.
Другий спосіб – це вирощування цибулі з насіння, їх висівають ранньою весною прямо в ґрунт. Але в цьому випадку багато насіння може не прорости через погані погодні умови, або через поганий посівний матеріал.
Але всіх цих проблем можна уникнути, якщо освоїти технологію вирощування цибулі розсадним способом. Він має ряд переваг: економно витрачає насіння, посіви не стрілюються, цибулини добре визрівають, тому не загнивають при зберіганні і не проростають протягом 8-9 місяців після збирання врожаю.

Практично будь-який сорт цибулі можна вирощувати в однорічній культурі, це такі сорти як: Халцедон, Любчик, Ялтинський, Веселка та інші сорти, які ви можете знайти у нашому інтернет-магазині www:vash-ogorod.com.ua
Насіння на розсаду висівають наприкінці лютого-початку березня. Посів проводять у заповнені землею ящики на глибину 1-1,5 см, які потім накривають плівкою. До появи сходів ящики повинні знаходитися в теплому приміщенні, де температура 18-25, а потім їх переносять у плівкове укриття, або балкон, веранду, де температура має бути 14-18.

На постійне місце у відкритий ґрунт розсаду висаджують у віці 50-60 днів, у фазі 3-4 листя. Нарізають сапкою борозни глибиною 8-10 см. кладуть у них шар перегною, добре перемішують із землею і рясно поливають. Розкладають розсаду, розправляють коріння і ґрунтом притискають до бічної стінки борозни. Рослини висаджують з відривом 5-7 див друг від друга, при ширині міжрядь 25-30 див. Глибина посадки невелика. Ще раз поливають та мульчують сухою землею або сухою травою.
Щоб забезпечити гарне вкорінення рослин, потрібно поливати посадки щонайменше раз на тиждень і розпушувати ґрунт. Коли рослини досягнуть 15-20 см заввишки, поливи слід скоротити. Надалі догляд за посадками звичайний – полив та підживлення добривами, регулярні прополювання, розпушування та своєчасна обробка рослин препаратами проти пероноспорозу.

Прибирають цибулю, коли листя рослин жовтіє і вилягає, а шийки стануть м’якими. Цибулини викопують, обрізають бадилля і коріння і висушують протягом 7-10 днів.
Спробуйте цей спосіб вирощування цибулі і Ви завжди будите з хорошим урожаєм!